Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

25 квітня 2014 року

«Земля Поліська… Де не живи – душа болить за тебе»

25 квітня 2014 року у БК с. Томашівка Фастівського району відбувся обласний фестиваль творчих колективів – переселенців Чорнобильського Полісся «Земля Поліська… Де не живи – душа болить за тебе», організований управлінням культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації та КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи».

Чорнобильська трагедія 26 квітня 1986 року вписала трагічну сторінку в історію України. Горе і біда зачепила мільйони. Тисячі уже не з нами… Із відчуженої зони, тоді, у ті страшні дні, людей переселили у всі куточки країни, багато поліщуків знайшли свою нову домівку і на Київщині (Бородянський, Іванківський, Макарівський, Васильківський, Переяслав-Хмельницький, Фастівський, Баришівський, Яготинський райони та м. Ірпінь).

Фестиваль уже вкотре об’єднує переселенців Чорнобильського Полісся в одну творчу родину. Він дає можливість черговий раз зустрітися, погомоніти, згадати рідне коріння, порадіти, що життя триває, ростуть діти, онуки, а, значить, і зберігається надбання унікального, загадкового Поліського краю.

Фестиваль також спрямований на збереження, відтворення та популяризацію поліських традицій та обрядів («Русалії», «Весілля», «Веснянки») та ремесел, самобутньої говірки і сільського фольклору, вуличних посиденьок через народну старовинну пісню, гру, танок, народні музики, тощо.

У виконані учасників колективів-переселенців  звучали авторські та народні пісні (народний фольклорний ансамбль «Джерело», с. Кожухівка  Васильківський район, хоровий колектив БК с. Томашівка Фастівський район, народний фольклорний ансамбль «Жайвір» Баришівський РБК, народний фольклорний ансамбль «Журавка» с. Горностайпіль Іванківський район).

Обрядовий спів подарували учасники народного фольклорного гурту «Льонок» с. Луб’янка та «Відлуння Полісся» с. Велика Бугаївка Васильківського району, народний фольклорний гурт «Берегиня» с. Богданівка Яготинського району, народний фольклорний гурт «Здвижаночка» с. Здвижівка Бородянського району.

Традиційні поліські пісні звучали у виконанні Олексія Зайця та народного фольклорного гурту під його керівництвом «Берегиня» с. Людвинівка Макарівського району.

Жваво співали приспівки і танцювали «Польку», «Страданія» майже всі учасники фестивалю.

Виступ колективів оцінювали поважні члени журі, які і нагородили учасників фестивалю грамотами, кубками, квітами та гучними оплесками.

Організатори та учасники вдячні у проведені фестивалю керівництву Фастівської РДА, відділу культури Фастівської РДА та БК с. Томашівки Фастівського району, сільському голові с. Томашівки. Учасники фестивалю не тільки отримали насолоду від програми заходу, а й повезли у свої куточки гарні спогади від відвідин Ризоположенчеського чоловічого монастиря, де відбулася служба Божа та Хресний хід.

Проведення фестивалю творчих колективів – переселенців Чорнобильського Полісся

фестиваль творчих колективів

<< Назад