Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 квітня 2014 року

В Ірпені стартував «Music Сamp»

21.04.2014р. в Ірпені розпочалася підготовка до унікального концерту.

За цей час усі учасники проекту «Music Сamp» мають оволодіти грою на декількох музичних інструментах та співати пісні п’ятьма мовами.

Заняття проводить відомий педагог, музикант і диригент із США – Констанція Фортунато. Допомагають їй педагоги-інструменталісти – Крістіна Мейр (скрипка), Ольга Ковальова (віолончель), Ірина Рак (золоті дзвіночки, хендчаймс), Ірина Сучкова (гітара), які разом із пані Констанцією уже встигли об’їздити багато міст України і Румунії, де провели подібні концерти.

Особливістю цього проекту є те, що діти не проходять відбору – батьки кожного школяра (вік дитини – від 11 до 16 років), який проживає в Бучі, Ірпені, Ворзелі чи Гостомелі могли подати заявку на участь. Не має вирішального значення і те, чи володіє дитина навичками гри на будь-якому музичному інструменті, чи знає нотну грамоту. Головне – її бажання цим займатися. А ще, як стверджує ініціатор проекту – Констанція Фортунато – віра у те, що ти це зможеш.

Міжнародний Музичний Табір дотримується такого принципу: якщо робота кожної дитини в інструментальному музичному класі має бути індивідуальною, то досвід спільного виступу усіх дітей в хорі не викликає суперництва та дає дітям відчути можливість спільного успіху. 

Звичайно, осягнути те, що робиться упродовж багатьох років усього лише за декілька днів – нереально, однак покликання проекту в іншому: дати можливість дітям відчути, що грати на музичних інструментах та співати іноземними мовами, навіть якщо ти їх ніколи не вивчав – можливо, і цей процес може приносити особливу, ще не пізнану радість; вселити у дітей віру у свої сили і здібності, підштовхнути їх до відкриття себе через світ музики і подарувати чудову нагоду відчути творення музики. Музичний кругозір дітей розширюється завдяки вивченню творів великих музикантів, таких як Гайдн, Моцарт та Сен-Санса рідною мовою та виконанням англомовних пісень у жанрі спіричуєлс.

Заняття у «Music Сamp» проходять дуже динамічно, дисципліновано і водночас невимушено. Спілкуються деякі викладачі з дітьми англійською мовою (місцеві перекладачі допомагають дітям зрозуміти сказане). Твори для вивчення Констанція Фортунато обирає легші чи складніші, зважаючи на можливості дітей (ірпінські діти уже в перший день проявили себе як здібні до хорового співу). За сьогодні вже розучили 4 пісні на чотирьох мовах: українською, російською, англійською та латинською. Завтра додасться ще одна – іспанською мовою.

Усіх учасників проекту викладачі поділяють наневеликі групи і паралельно із заняттями хоровим співом, в інших класах розучують ці ж твори, спеціально прописані для музичних інструментів, до речі, самою пані Констанцією. Усього більше десяти творів буде презентовано на концерті у цю ж п’ятницю в Ірпені у «Конференц холі», який безоплатно надає своє приміщення для проведення цієї урочистої події.

Репетиції ж проходять у концертній залі Ірпінської біблійної церкви, община якої також підтримала проект. Допомагають у його реалізації Відділ освіти Ірпінської міської ради, декілька місцевих громадських організацій, зокрема, ГО «Нові обличчя» (забезпечивши транспортну доставку дітей із кожного населеного пункту і розвезення їх після занять), СОГ «Демократична Київщина».

Підготовка до унікального концерту Music Сamp

<< Назад