Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 квітня 2014 року

Великодня зустріч на запрошення
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета


Запрошення Святійшого Патріарха Філарета з нагоди святкування ВеликодняНа запрошення Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в урочистому прийомі з нагоди святкування Великодня (Пасхи) 21.04.2014 (о 1900) у м. Київ, (ресторан «Київська Русь», банкетна зала «Єліта») взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій КОДА І.І. Подолянець та начальник відділу з питань національностей та релігій управління культури, національностей та релігій КОДА  Л.С. Ткачук.

До присутніх із вітальним словом звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО
з нагоди свята Пасхи Христової
Христос Воскрес!

Подію воскресіння Христового ми святкуємо вже майже дві тисячі років. Вона є основою нашої віри. Здавалося б, усі ми знаємо, що це за подія, розуміємо її. Тому, з одного боку, важко говорити щось нове, актуальне чи неповторне, а з іншого боку, коли вдумуємося у цю подію, Господь Сам для нашого обмеженого людського розуму відкриває Божественні глибини богословствування, і ми щоразу усвідомлюємо й осмислюємо наскільки великою, величною і надзвичайною, важкоосяжною для людського розуму, навіть для ангельського, є подія воскресіння – перемоги життя над смертю.

Воскресіння Христове завершує період посту, який цього року у духовному, церковному, суспільному аспектах виявився важким.

Ми провадили духовну боротьбу, а разом з тим переймалися через зовнішню агресію, яку проявила щодо нас Росія. Але нас постійно надихали Ваші слова: «Ми повинні згуртуватися, бо лише в єдності – сила народу. У цій боротьбі переможе український народ».

Ми пишаємося Вашою чіткою позицією щодо буремних подій в Україні на початку цього року, Вашим закликом до світу засудити анексію Криму, Вашими зусиллями щодо подолання розділення Української Церкви, Вашим благословенням на збір коштів для зміцнення української армії… Усе це свідчить про те, що Ви є справжнім пастирем української нації, душею і совістю нашого народу.

Подія Воскресіння Христового вселяє в нас надію на вічне майбутнє життя, особливо в цей час, коли ми бачимо, що помирає багато людей, помирають за волю, кращу долю і свободу української держави. Адже, як говорить Священне Писання, «якщо пшеничне зерно, упавши на землю, не помре, то залишиться одне, а якщо помре, то принесе багато плодів» (Ін. 12: 24).

Святкуючи радість світлого Христового Воскресіння, віримо, що душі тих героїв, що віддали своє життя у новітній час, у друге пришестя Христове, воскреснуть і увійдуть у радість Господа свого.

На період Великого посту також випали події, коли гілки Українського Православ’я усвідомили необхідність об’єднання. Цю справу повністю підтримує суспільство, що неодноразово, Ваша Святосте, видно було з реакції на Ваші виступи на майдані Незалежності. Ви не тільки благословляли надавати прихисток потребуючому народові у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі кілька разів, а й самі були з народом і на Майдані безпосередньо, та благословляли священнослужителів, які постійно молили і молять Бога за український народ.

У цьому році, напередодні Світлого Христового Воскресіння, після шістнадцятирічної перерви, в черговий раз в житті Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулася велика подія – було зварено й освячено святе миро як символ дії благодаті Святого Духа. Воно буде використовуватися при звершенні таїнства Миропомазання, при освяченні храмів та антимінсів.

Ця подія також важлива і через те, що вона підкреслює помісність нашої Церкви, адже, як відомо, не кожна помісна автокефальна православна Церква, незалежна у своєму управлінні, освячує миро. Усі грекомовні Церкви беруть миро від Константинопольського патріарха, визнаючи, таким чином, його певну духовну опіку або зверхність. А ми, Українська Православна Церква Київського Патріархату, самі для себе варимо миро. Тобто ми є самостійною повноцінною самодостатньою Церквою.

Завдяки Вашим постійним молитвам та архіпастирським піклуванням наша Церква міцніє і утверджується. Увесь світ зміг переконатися в тому, що Київський Патріархат – з українським народом.

Тож від усієї повноти Української Православної Церкви Київського Патріархату, Священного Синоду, Синодальних управлінь, єпископату, духовенства, чернецтва, духовних навчальних закладів та вірних нашої Святої Церкви прийміть найщиріші вітання зі світлим святом Воскресіння Христового. Бажаємо Вам миру, любові, терпіння, радості та здоров’я на многії і благії літа. Нехай Воскреслий Господь повсякчас благословляє Ваші труди.

Воістину Воскрес!

<< Назад