Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

15 квітня 2014 року

В приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулась чергова святкова Великодня виставка, на якій свій доробок презентували найкращі майстри з народних ремесел. Київщина славиться гончарством, писанкарством, ткацтвом, вишиттям, лялькарством, лозо-соломоплетінням, різьбою по дереву.

Бориспільський район представила Олександра Суховерська зі своїми юними вихованками (гурток вишиття музичної школи с. Щасливе), які провели майстер-клас з вишиття полтавського рушника. Чуджановська Дарина (12р.) та Приходько Дарина (12р.) зі своїми доробками, а Карманюк Маргарита (8р.) привезла свою власну скриню, в якій зберігає власні вишиті речі. Олена Кравчун, лялькарка з м. Борисполя, ознайомила всіх з автентичними ляльками-мотанками, які вбрані у весільні і святкові строї різних областей України. А зовсім юна Катерина Поляруш подивувала технікою розпису на склі.

Завітали на виставку і славні писанкарки: Заслужений майстер народної творчості Світлана Вискочил зі своєю ученицею Тамарою Шеховцовою з смт. Бородянки, Наталія Фененко з Києво-Святошинського району та Тетяна Білоус з м. Василькова. Відвідувачі могли власноруч зробити традиційну писанку, розмалювати медовий пряник.

Мистецтво глини представили Наталія Василишин (керівник студії «Художня кераміка», м. Іванків) з дитячими глиняними іграшками розписаними у стилі Марії Примаченко та Денисенко Юрій зі славного Васильківського роду гончарів. Розписні тарелі, свистунці, зозулиці, глечики – все це родинний доробок майстрів.

Окрасою виставки були килими, рушники, обруси, які представили ткалі з Богуслава: Лілія Тихоненко (керівник майстерні художнього ручного ткацтва «Роксолана») та Валентина Ткач.

Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії ім. П. Верни Олександра Прокопенко з с. Літки, Броварського району показала як ткати коц на невеликому дерев’яному станочку, а Олена Попова з м. Богуслава ознайомила з власною колекцією тканих суконь, сорочок, строїв, рушників.

Яскравими червоно-білими кольорами вигравали обухівські (полтавські) рушники, привезені Заслуженим майстром народної творчості Надією Химиченко та майстринею Світланою Зохнюк з м. Обухова. Пані Надія ще представила  весільні вінки, відтворені з старовинних зразків.

Народне вбрання представила Заслужений майстер народної творчості та володар нагрудного знаку Міністерства культури України «За збереження народних традиції» Тамара Негода та майстер з вишиття Наталія Кучер з м. Буча.

Вишиті бісером Великодні серветки – витвір рук Оксани Бондар, бібліотекаря з Білоцерківського району.

На виставці були також зразки дитячої творчості. Валентина Пересада з м. Вишневого порадувала глядачів вишитими рушниками, іконами, серветками а також прикрасами з кольорових стрічок.

Розкішний доробок дитячих робіт представила викладач Музиченко Інна (Броварська дитяча школа мистецтв, директор Шекула Валентина). Це – писанки, ляльки-мотанки, розпис по дереву, вишиті ікони, тощо.

Під час перегляду експозиції гості насолоджувались грою на бандурі та прекрасним співом Тетяни Бондар, викладача Дитячої школи мистецтв  ім. Л.Ревуцького з м. Буча.

Виставку відвідали – голова Київської обласної державної адміністрації Шандра Володимир Миколайович, перший заступник голови КОДА Старикова Ганна Віталіївна, Подолянець Ігор Іванович - начальник  управління культури, національностей та релігій КОДА, Томнюк Віталій Ігорович - заступник начальника управління культури, національностей та релігій КОДА, Корецька Людмила Іванівна - начальник відділу культури, мистецтв, охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій КОДА.

Наші почесні гості не залишились байдужими до творчості та мистецьких надбань митців Київщини. Очільники області познайомились особисто з кожним майстром та його доробком.

Позитивне спілкування є свідченням того, що подальший розвиток традиційного мистецтва Київщини буде підтримуватись та заохочуватись не тільки на рівні ентузіазму місцевих осередків, але й на рівні адміністративної влади області.

Проведення святкової Великодньої виставки в приміщенні Київської обласної державної адміністрації

Шандра Володимир Миколайович на святковій виставці

<< Назад