Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

11 квітня 2014 року

Це слово живе Кобзареве...

У четвер, 10 квітня 2014 року, у районному будинку культури, що в Новосілках, знов лунали невмирущі Тарасові вірші: саме цього дня близько 50 учасників ХХІІІ обласного огляду-конкурсу читців ім. Т. Г. Шевченка віком від 6 до 70 років змагалися у майстерності їх постановки та декламування.

Свято пройшло в рамках відзначення 200-річчя з дня народження поета та 150-річчя з дня його перепоховання. Продемонструвати свою майстерність цього дня з’їхалися з різних районів, міст, сіл Київщини ті, кому не байдужа творчість Великого Кобзаря - учасники театральних колективів, гуртків, студій художнього читання – переможці міських та районних відбіркових турів.

Кожен міг випробувати власні творчі сили в одній із чотирьох номінацій: декламування твору Т. Г. Шевченка чи творів сучасних українських і зарубіжних поетів, письменників, декламування авторського твору чи сучасних українських авторів на шевченківську тематику, літературно-музичний супровід за творами Великого Кобзаря чи відповідна літературно-музична композиція.
Іще ніколи, мабуть, донині творчість Тараса Шевченка не була такою актуальною, як сьогодні, та не була сповнена такої величі, пророчої сили, як цього дня з вуст виконавців. Вражає те, з яким піднесенням і глибоким запалом читці доносили до глядачів мудре та невмируще шевченкове слово.

Майстерність читців художнього слова за культурою мовлення, сценічним костюмом, відповідністю репертуару, хронометражем виступу, артистизмом, використанням музичного супроводу оцінювало журі в складі: його голови – режисера театру ім. Івана Франка, заслуженого діяча мистецтв України та незмінного консультанта Київського обласного центру народної творчості Петра Іллєнка, директора Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тіни Гресько, її заступника Наталі Зурабян, режисера, художнього керівника Центру Оксани Чабан і художнього керівника Центру Ніни Михайлишиної.

Завдання перед журі стояло дуже непросте, оскільки конкурсанти не тільки декламували надзвичайно різноманітні твори Тараса Шевченка, як от «Якби мені черевички», «Ще не вмерла Україна», «Кавказ», «Наймичка», «Мені тринадцятий минало...» та ін., а й досить часто обирали надзвичайно оригінальну форму їх подачі: в одних це була, практично міні-вистава, де поезії Великого Кобзаря вдало перемежовувалися автобіографічними уривками (Васильківський район), чи, як у літературно-музичній композиції дитячого колективу «Зоре моя вечірняя…» спроектовані на події Майдану…

Та все ж, після довготривалих дебатів, переможців було визначено. Серед них – і юні виконавці нашого району, котрі посіли почесні ІІІ місця: Олексій Лисенко, Крюківщина (17 років), Валерія Гоц, Боярка (14 років), Валентина Владовська, Дмитрівка (18 років), а також театральний колектив районного будинку культури (Олександра Клименко (10 років), Богдана Теличук (11 років), Павло Потієнко (11 років), Євгеній Воскобойніков (10 років) у номінації «літературно-музична композиція».

Тож, вітаємо та бажаємо подальших їм успіхів!

Проведення ХХІІІ обласного огляду-конкурсу читців ім. Т.Г. Шевченка в Новосілках

<< Назад