Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

9 березня 2014 року

Обласна культурно-мистецька акція
«Тарасів рушник єднання та примирення»

вшанування пам’яті великого генія українського народу Т. Г. Шевченка09 березня 2014 року весь світ, без перебільшення,  відзначатиме 200-річчя від дня народження видатного українського поета та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Не викликає сумнівів, що це була і є най масштабніша постать української нації, стрижень її розвитку, ідеолог та пророк ще на багато років вперед.

На знак вшанування пам’яті великого генія українського народу Т. Г. Шевченка та з нагоди відзначення 200-річчя від дня його народження на Київщині запланована культурно-мистецька акція по вишиванню «Тарасового рушника». І саме в Переяславі-Хмельницькому 21 лютого у музеї «Заповіту» Т. Г. Шевченка вона стартувала. Під егідою Київської обласної державної адміністрації, управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації у акції взяли участь Київський обласний центр народної творчості та культосвітньої роботи, в особі директора Тіни Гресько, міський відділ культури і туризму, в особі начальника Антоніни Курило та районний відділ культури, в особі начальника Тетяни Палатної, міський відділ освіти, НІЕЗ «Переяслав», в особі завідувача науково-освітнього відділу екскурсійно-масової роботи Марини Лой.

Переяслав-Хмельницький був обраний недаремно, адже саме на Переяславщині Т. Г. Шевченком було написано цілий ряд найкращих і найсильніших творів: «Наймичка», «Кавказ», «І мертвим, і живим…», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар’яні», «Минають дні, минають ночі», «Три літа» та безсмертний «Заповіт». Про це у своєму виступі зазначила директор Київського обласного центру народної творчості  та культосвітньої роботи Тіна Гресько, яка звернулася до присутніх з вітальним словом.

Розпочали роботу над вишиванням рушника  «Тарасів рушник єднання та примирення» найкращі майстрині-вишивальниці Переяславщини: Ніна Лазенко, Єлизавета Миздренко, Марія Ольховик, Тетяна Галайтата, Надія Куца. До роботи також долучилися вихованки дитячої художньої школи. Далі рушник буде вишиватися по містах і селах Київської області, які пов’язані з перебуванням Тараса Григоровича Шевченка на Україні.

Того ж дня у музеї відкритий урок шевченкознавства для учнів 10-11 класів провела вчитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Валентина Жуль. Впродовж культурно-мистецького заходу лунали музичні твори на бандурі у виконанні Олега Малика-Маліновського.

Знімальні групи 5 каналу та ТРК «Альта»  висвітили дану акцію.

Культурно-мистецька акція по вишиванню Тарасового рушника в Переяславі-Хмельницькому

<< Назад