Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

21 березня 2014 року

Вечір присвячений 155-ій річниці з дня народження Шолом-Алейхема
в місті Переяслав-Хмельницький Київської області1

Проведення літературно-мистецького вечіра присвяченого 155-ї річниці з дня народження Шолом-Алейхема21 березня 2014 року в місті Переяслав-Хмельницькому відбувся літературно-мистецький вечір присвячений 155-ї річниці з дня народження видатного класика єврейської літератури, славетного уродженця Переяславщини Шолом-Алейхема. Організаторами  були Переяслав-Хмельницьке міське товариство єврейської культури, яке вже більше 20 років очолює  Гехтман Ціля Меєрівна та відділ культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації.

На свято, яке проходило в міському будинку культури були  запрошені представники єврейських національно-культурних товариств Київщини, керівництво Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації та міськвиконкому, співробітники Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», поважні гості, представники місцевих ЗМІ, школярі, студенти та громада міста і району.

В плані заходу було передбачено проведення екскурсії в музеї Шолом Алейхема в м. Переяслав-Хмельницькому, ознайомлення з виставкою його творів, яка експонувалася в холі міського будинку культури та святковий літературно-мистецький вечір на його честь.

Святкове дійство розпочалося виступом  голови Переяслав-Хмельницького міського товариства єврейської культури, почесного громадянина міста Переяслав Гехтман Цілі Меєрівні, яка коротко розповіла біографію свого земляка та найцікавіші факти з життя та творчості славетного Рабиновича Шолома Нохумовича.

Начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Подолянець Ігор Іванович подякував організаторам урочистостей, а також вручив грамоту та подарунок голові Переяслав-Хмельницького міського товариства єврейської культури Гехтман Цілі Меєрівні наголосивши про важливість діяльності, спрямованої на утвердження міжнаціонального миру, злагоди та взаєморозуміння в суспільстві, висловивши сподівання на подальшу співпрацю.

Також з вітальними словами на честь автора багатьох збірок поезій виступили запрошені почесні гості свята, а саме: заступник голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Валентина Губар, заступник міського голови Валентина Губенко, ветеран музейної справи, колишня завідувачка садиби-музея Шолома-Алейхема Ніна Захарченко.

З науковими думками про творчість та життя Шолома-Алейхема виступили старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Людмила Шкіра, завідувач науково-мистецьким відділом охорони культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав» Юрій Авраменко. Цікавим був виступ депутата Переяслав-Хмельницької міської ради, доктора філологічних наук, професора, викладача ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» Марини Навальної.

Також з нагоди 155-ї річниці від дня народження Шолом Алейхема за вагомий внесок у відродження етнічної самобутності, формування толерантності, розвиток і популяризацію духовності та традицій були нагороджені подяками управління 13 єврейських національно-культурних товариств,  які діють на території Київської області.

Наприкінці святкового концерту всім бажаючим було запропоновано відвідати  садибу-музей Шолом-Алейхема (на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини), відкритий в 1978 році на честь 120-річчя з дня народження письменника.

А рефреном святкового вечора стали відомі всім слова:

«Шолом-Алейхем! Мир Вам добрі люди!»

<< Назад