Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

13 березня 2014 року

Мітинг
в знак солідарності та підтримки військовослужбовців Збройних Сил України в Автономній Республіці Крим
у Національному музеї – заповіднику
«Битва за Київ у 1943 р.»

13 березня 2014 року у Національному  музеї – заповіднику  «Битва за Київ у 1943 році» відбувся  мітинг з приводу  конфліктної ситуації в АР Крим і в знак підтримки всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

У мітингу  прийняли участь  ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни – афганці, представники депутатського корпусу Новопетрівської сільської ради, громадськості села та засобів масової інформації.

На мітингу виступили директор музею  Заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован,   Новопетрівський сільський голова   Радіон Миколайович Старенький, головний зберігач фондів музею  Галина Іванівна Обозна,  голова  ради ветеранів Великої Вітчизняної війни  с. Нові Петрівці Ткаченко   Григорій Іванович та інші.

У своєму виступі  директор музею Іван Вікован зазначив, що з дня створення діяльність Національного музею – заповідника  «Битва за Київ у 1943 році»   була спрямована  на вшанування Подвигу і Пам’яті захисників Вітчизни в роки Великої Вітчизняної війни, на збереження миру в України.

Зокрема, у 2012 році  на території  музею – заповідника вперше на пострадянському просторі  і єдиний в Україні був встановлений Монумент «Символ Миру» Європейської вулиці скульптур. На його гранітних плитах викарбовано на шести мовах «Людство має пам’ятати якою ціною завойовано мир». Сьогоднішні учасники мітингу – це ветерани Великої Вітчизняної війни та воїни – афганці, які на собі випробували поневіряння, бачили смерть своїх  побратимів, мирних жителів, жінок і дітей. Вони знають про війну не із розповідей.

Патріоти України гідно підтримали мирні акції на майдані, героїчно захистили мітингувальників, серед них  є ті, котрі віддали життя, щоб  Україна мала шанс на гідне майбутнє, за свободу громадян України різних національностей. Серед загиблих Небесної сотні – і українці, і росіяни, і білоруси, і вірмени.  Це правнуки ветеранів Великої Вітчизняної війни, діди яких, представники 43 національностей,   70 років назад відстояли свою Вітчизну.

І сьогодні ми зібралися на мітингу щоб засудити військову агресію проти Автономної республіки Крим з боку Московського Кремля, який хоче війни і крові.
Нам потрібен мир, ми прагнено мирної праці в демократичній європейській Україні.

Ми підтримуємо офіцерів, прапорщиків і мічманів, сержантів і матросів, які мужньо і гідно на території Автономної республіки Крим,  захищають цілісність України.

Ми гордимося їхньою витримкою, мужністю і патріотизмом, проявом великої любові до Вітчизни.

Великі  слова вдячності  висловлюємо, родинам, жінкам і сестрам,членам сімей військовослужбовців  за підтримку і допомогу.

Голова ради ветеранів с. Нові Петрівці Ткаченко Григорій Іванович засудів російську агресію у Криму.

Головний  зберігач фондів  Галина Обозна, наполовину росіянка і українка  розповіла про свого батька – росіянина, який дійшов до Берліна і вона рада, що він не знає про те, що зараз відбувається  у Криму.

Учасники мітингу в знак  солідарності та моральної підтримки військовослужбовців Збройних Сил України  в Автономній республіці Крим підняли  в музеї Прапор  Військово – морських Збройних Сил України.

Директор музею Іван Вікован звернувся до колективів військово-історичних музеїв з пропозицією підняти прапори Збройних Сил України та Флоту України, на знак солідарності з нашими військовими.

мітинг в знак підтримки військовослужбовців Збройних Сил України в АР Крим

<< Назад