Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди
Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48


 

 

На Київщині урочисто відзначили День Соборності України

На Київщині урочисто відзначили День Соборності УкраїниБоротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок минулого нашої країни.
22 січня - День проголошення Акту возз’єднання двох республік - Української народної республіки та Західно-Української народної республіки. Цей історичний крок державотворення стався на теренах Київщини.
Відзначення Дня Соборності сьогодні - це вшанування її творців, спільна потреба та обов’язок зберегти світлу пам'ять незліченних жертв протягом віків, принесених українським народом для процвітання незалежності, неподільності, непорушності, сили і процвітання України
20 січня 2017 року о 12.00 в м. Фастів біля Музею-вагону злуки УНР та ЗУНР відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України за участі керівництва м. Фастів та Фастівського району, громадськості,  представників духовенства, військовослужбовців – учасників АТО, представників ЗМІ.

На Київщині урочисто відзначили День Соборності України

З нагоди Дня Соборності України у районних центрах, містах, селищах та селах Київської області проходили  урочисті збори, мітинги із покладання квітів до пам”ятників, пам”ятних знаків видатним  діячам України, учасникам національно-визвольних змагань - борців за незалежність і територіальну цілісність України,  за участю депутатів обласної та місцевих рад, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних організацій, політичних партій, діячів науки і культури.
Також у зв’язку з відзначенням Дня Соборності та Свободи України відповідним службам РДА та МВК (міст обласного значення) була надіслана телефонограма за підписом начальника управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації щодо залучення керівників релігійних організацій всіх конфесій, Церков і об’єднань, що діють на території Київської області, керівників національно-культурних товариств та представників національних меншин до участі в урочистих заходах та було рекомендовано звернутись до місцевих релігійних організацій з пропозицією провести 22 січня 2017 року молебні за Україну та український народ.
Вже з 16 січня 2016 року в закладах культури столичного регіону стартувала низка культурно-мистецьких та просвітницьких заходів з нагоди відзначення  Дня Соборності України. Під час організації яких особливу увагу було звернено на роботу зі шкільною та студентською молоддю.
Так, 16 січня Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр м. Славутич             запропонував до уваги відвідувачів Книжково-ілюстровану виставку «Від синього Дону до сивих Карпат – одна нероздільна родина».
17 січня в музеї-садибі К.Білокур (с. Богданівка, Яготинський р-н) відбувся масовий захід «Ми діти твої Україно…» в рамках відзначення Дня Соборності України.
Бібліотечно-інформаційний центр для дітей та юнацтва м. Славутич 17 – 18 січня  для відвідувачів  до Дня Соборності України підготував Тематичні полички «У нас єдина мета – Україна -  свята, нездоланна і сильна» та  «Соборність України – запорука міцної дружби».
18 січня в м. Переяслав-Хмельницький на базі центральної бібліотеки провели для читачів годину державності «Історичний урок єднання»

На Київщині урочисто відзначили День Соборності України, управління культури національностей та релігій

Годину державності «Нам берегти тебе, соборну і єдину І нам твою історію творить» для відвідувачів 18 січня о 14.40 проводив Загальноміський бібліотечно-інформаційний центр  м. Славутич.
На базі Історичного музею в м. Яготин відбувалися оглядові та тематичні екскурсії «Соборність України – соборність наших душ», тематичні уроки «За волю та державність», презентували виставку листівок із зображенням гербів сіл Яготинського району; музей «Флігель Тараса Шевченка» в м. Яготин з 17 по 20 січня   презентував відвідувачам  виставку буклетів та літератури до Дня Соборності України «Україно! Ти моя молитва…» тощо. 18 січня 2017 року в КЗ КОР «Яготинський історичний музей» Кукоба А.В. для учнів 1-го класу НВК № 2 провели виховну годину «Рідний край де ми живем – Україною зовем». 19 січня 2017 року на базі  Картинної   галереї   КЗ КОР «Яготинський історичний  музей», провели   для  учнів  5 класу НВК № 2  виховну  годину «Єднання  заради  Незалежності». Учням  ознайомилися  з  викладкою літератури, де  було  представлено державну символіку, Конституцію України, портрети  видатних  людей.
20 січня у будинку культури  м. Бориспіль о 15.30 відбувся за участі культурної та наукової еліти міста та району  Круглий стіл «Ідея Соборності України як провідний мотив боротьби за незалежність нашої держави та єдності народу» до Дня Соборності України.
В м. Яготин на базі музею етнографії  20 січня відбувся тематичний урок «Україно, соборна державо, сонценосна колиско моя». Також, історичний музей проводить для відвідувачів  уроки патріотичного виховання «Соборна мати Україна – одна для всіх як оберіг».
20 січня в Центральній районній бібліотеці для дорослих м. Обухів  провели для читачів закладу урок історичної пам’яті «Від нині в нас одна держава, один народ і одна слава».
Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною!
Ми маємо усвідомити те, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.